
Průkopnickou vesnici obdivoval i prezident. Teď se místní bojí budoucnosti
Článek Tomáše Klézla. Středočeské Kněžice prosluly jako první česká energeticky nezávislá vesnice - zejména díky vlastní bioplynové stanici. Jenže se blíží změna státních příspěvků na energie. A podle starosty je unikát obce v ohrožení.
Areál na okraji středočeských Kněžic místy připomíná JZD. Mezi několika podlouhlými i kruhovými budovami lze narazit na těžké stroje či balíky slámy a další nashromážděný materiál, vzduchem se nese náznak štiplavého zápachu podobný kravínu.
Celý článek čtěte zde .
· Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
· Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
· Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
· Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
Popis podcastu
Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.
