
Óda na světlík a průvan: proč v novostavbách tolik chybí
Glosa Miloše Čermáka. V hlavách máme zafixováno, že klimatizace je zbytečná. V moderní zástavbě bez světlíků a často i průvanu se ale najednou ukázalo, že chybí. A když je teplo jako teď, chybí zásadně.
V Evropě nás zmáhá vlna veder, a ještě posloucháme z Ameriky rýpavé poznámky, že si za to můžeme sami, protože na rozdíl od nich neholdujeme klimatizaci. A mají pravdu, byť jen částečnou. Evropa klimatizace nepotřebovala, a to už v době, kdy ani nebyla vynalezena. Nikoli proto, že by snad dříve nebylo v létě teplo.
Celou glosu čtěte zde .
· Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
· Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
· Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
· Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
Popis podcastu
Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.
