
Norové přitvrzují. Po mobilech u dětí dostala stopku i AI
Komentář Miloše Čermáka. Norsko nechrání děti před nebezpečnou hračkou. Chrání to, co bude v éře AI skutečně vzácné – schopnost fungovat bez ní. Říká dětem: Na začátku je dřina a otrava, ale je potřeba tím projít.
V srpnu 2026 přestane být v norských základních školách generativní AI pomůckou či nástrojem a stane se z ní zakázané ovoce. Premiér Jonas Gahr Støre oznámil, že děti do třinácti let ji budou mít zcela zakázanou (až na přesně definované výjimky), čtrnáctiletí jen pod dohledem učitele a teprve starší středoškoláci se budou učit, jak ji používat zodpovědně. Je to velká a důležitá změna, které si všimla světová média včetně Reuters.
Celý komentář čtěte zde .
· Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
· Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
· Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
· Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
Popis podcastu
Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.
