Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Komentář: Putinova totální válka

Čteme vám Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Komentář: Putinova totální válka

Obrázek epizody Komentář: Putinova totální válka

Poslechněte si podcast

22. 9. 2022

5 min

Komentář Teodora Marjanoviče. Nyní je pravděpodobnější, že válka opravdu změní svět do základů. Příměří nebo kompromis se zdají být nadlouho vyloučeny. Někdo bude muset na Ukrajině zvítězit.

Je povzbudivé sledovat, jak Vladimiru Putinovi teče do bot. Už neví, kudy kam, aby se zachránil z jámy, kterou si sám vykopal. Zjevně proto mu nezbylo než částečně mobilizovat. A samozřejmě, jak jinak, opět pořádně zachřestit jadernými zbraněmi. Toť v několika slovech logická a zaplaťpánbůh i stále jednotná reakce našeho svobodného světa na projev, jimž ruský prezident ve středu ráno přiložil do ohně.

Otázkou ovšem je, jestli budou podobně jeho krok interpretovat i Rusové, o jejichž skutečných náladách máme jen mlhavé povědomí. Nezávislé průzkumy veřejného mínění nejsou k dispozici. Pouliční novinářské ankety jen shrabávají suché listí v podobě odpovědí zjevně podmíněných strachem z represe. A dělat závěry z některých protiválečných vyjádření, jako byla slova popové modly Ally Pugačovové, je sice lákavé, leč nepatřičné. Zpěvačka žije střídavě v Izraeli a na Kypru, nikoli v Rusku. Je to asi jako se ptát Marlene Dietrichové po jejím odchodu do Spojených států ve 30. letech, co si myslí o tažení nacistů.

Celý článek čtěte zde 

  • Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.  
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Popis podcastu

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.