Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Kolébka civilizace přední obětí špinavého světa. Bez vody, zahalená v písku

Čteme vám Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Denní zprávy

Kolébka civilizace přední obětí špinavého světa. Bez vody, zahalená v písku

Obrázek epizody Kolébka civilizace přední obětí špinavého světa. Bez vody, zahalená v písku

Poslechněte si podcast

27. 11. 2022

9 min

O epizodě podcastu

Článek Natálie Sousy. Pátá nejnáchylnější země světa na změnu klimatu, přesto mimo zájem světa. V Iráku se prohlubuje krize způsobená nedostatkem vody a stále větším suchem. Situaci z terénu popisuje pro Seznam Zprávy humanitární pracovník.

Úrodné území, kde vznikly nejstarší a vysoce vyspělé civilizace, se dnes jen těžko vyrovnává s následky změny klimatu. Podle Organizace spojených národů je Irák v tomto ohledu dokonce pátou nejzranitelnější zemí, a to aniž by to svět příliš zajímalo.

„Bohužel, svět se dívá jinam. Jistě, ostatní země mají také problémy, ale nejsou jediné,“ komentuje nezájem světa o potíže Iráku z posledních let humanitární pracovník Kadry Furany z neziskové humanitární organizace CARE.

V rozhovoru pro Seznam Zprávy zdůrazňuje, že právě ty nejvíce postižené státy zůstávají v globální diskuzi o změnách klimatu stranou a bez peněz, byť k nim přispívají nejméně.

Celý článek čtěte zde

  • Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
Článek Natálie Sousy. Pátá nejnáchylnější země světa na změnu klimatu, přesto mimo zájem světa. V Iráku se prohlubuje krize způsobená nedostatkem vody a stále větším suchem. Situaci z terénu popisuje pro Seznam Zprávy humanitární pracovník.Úrodné území, kde vznikly nejstarší a vysoce vyspělé civilizace, se dnes jen těžko vyrovnává s následky změny klimatu. Podle Organizace spojených národů je Irák v tomto ohledu dokonce pátou nejzranitelnější zemí, a to aniž by to svět příliš zajímalo.„Bohužel, svět se dívá jinam. Jistě, ostatní země mají také problémy, ale nejsou jediné,“ komentuje nezájem světa o potíže Iráku z posledních let humanitární pracovník Kadry Furany z neziskové humanitární organizace CARE.V rozhovoru pro Seznam Zprávy zdůrazňuje, že právě ty nejvíce postižené státy zůstávají v globální diskuzi o změnách klimatu stranou a bez peněz, byť k nim přispívají nejméně.Celý článek čtěte zde Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.  Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.