
Kdo bude chtít, ten to obejde. Hospodští se chystají na EET a vědí své
Článek Anny Novákové. Elektronická evidence tržeb se znovu vrací. Staronový režim s několika změnami by mohl platit od začátku příštího roku. Jak ho vnímají čeští hospodští?
Zavedení druhé verze EET prošlo ve Sněmovně prvním čtením a vláda si od ní slibuje miliardy korun do státního rozpočtu – především díky omezení šedé ekonomiky. Tentokrát se bude povinnost evidovat tržby týkat všech „kontaktních“ plateb, tedy při osobním kontaktu s podnikatelem nebo v jeho provozovně hotově, kartou nebo pomocí QR kódu.
Celý článek čtěte zde .
- Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
- Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
- Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
- Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
Popis podcastu
Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.
