
Glosa: Rodičovský pohled na zákaz mobilů ve školách. Pomáhají, škodí?
Článek Jana Stránského. Mohu-li soudit dle svého okolí, 99 procent rodičů dětí v mladším školním věku vnímá mobily jako mor, v lepším případě jako nutné zlo. Jak je to ale s telefony ve školách? Pomáhají? Škodí?
K zákazům mobilů na tuzemských školách, který aktuálně od října zavádí například vsetínská Základní škola Trávníky, se vyslovili pedagogové, sociologové, psychologové , ministerští úředníci, specialisté na sociální sítě , neurologové. Vsetín ostatně prosadil plošný zákaz mobilů ve všech školách. Podobně od letoška postupují v Postřelmově v Olomouckém kraji . Z plzeňské 21. základní školy telefony vystrnadili již před dvěma roky, bez smartphonů jsou žáci také třeba v Pečkách na Kolínsku .
Celý článek čtěte zde .
- Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
- Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
- Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.
- Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
Popis podcastu
Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.
