Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody EPH a TotalEnergies založily společný podnik na flexibilní výrobu elektřiny

EPH a TotalEnergies založily společný podnik na flexibilní výrobu elektřiny

Obrázek epizody EPH a TotalEnergies založily společný podnik na flexibilní výrobu elektřiny

Poslechněte si podcast

Dnes

3 min

Článek redakce ČTK. Holding EPH a francouzský TotalEnergies založily společný podnik TTEP, v němž obě strany drží poloviční podíl. Díky této transakci se skupina EPH zároveň stala jedním z hlavních akcionářů celé francouzské nadnárodní skupiny.

Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského a francouzská společnost TotalEnergies založily společný podnik TTEP, který se zaměří na flexibilní výrobu elektřiny v Itálii, Nizozemsku, Spojeném království, Irsku a Francii. Podle firem jde o druhou největší společnost v tomto oboru v Evropě. ČTK o tom ve středu informoval mluvčí EPH Daniel Častvaj. Firmy si v TTEP rozdělily poloviční podíl.

Celý článek čtěte zde .

  • Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Popis podcastu

Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.