
Do systému měsíčního hlášení se dosud nepřihlásilo 6800 zaměstnavatelů
Článek ČTK. Přestože stát považuje zavádění jednotného měsíčního hlášení za úspěšné, účetní dál bojují s chybami v systému. V systému podle ministerstva nejsou zapsaná zhruba dvě procenta zaměstnavatelů.
Do systému jednotného měsíčního hlášení (JMHZ) se ještě nezapsalo 6800 zaměstnavatelů, tedy necelá dvě procenta. Chybí údaje u zhruba pěti procent smluv a dohod pracovníků, tedy asi u 300 tisíc. Data za květen státu elektronicky zaslalo devět z deseti zaměstnavatelů. Informace o stavu po třech měsících provozu ČTK poskytlo Ministerstvo práce.
Celý článek čtěte zde .
- Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
- Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
- Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
- Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
Popis podcastu
Dlouhé čtení ze Seznam Zpráv i v audioverzi. Původní analýzy, komentáře, investigace, které by vám neměly uniknout.
