Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Američané debatují o smíru. Nedochází jim, že Rusové chtějí válčit dál

Čteme vám Seznam Zprávy

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Denní zprávy

Američané debatují o smíru. Nedochází jim, že Rusové chtějí válčit dál

Obrázek epizody Američané debatují o smíru. Nedochází jim, že Rusové chtějí válčit dál

Poslechněte si podcast

28. 11. 2022

10 min

O epizodě podcastu

Analýza Tomáše Perglera. Na Západě se znovu řeší dilema, zda dál podporovat Kyjev a dodávat Ukrajině zbraně, nebo vsadit na diplomacii a pokusit se dohodnout s Ruskem. Odborníci z východní Evropy ovšem míní, že jde o nepochopení ruského myšlení.

Je to zásadní a zároveň sporné téma, o kterém se diskutuje už dlouhé měsíce. Politici, odborníci, publicisté, ale i ostatní lidé řeší otázky, jak dlouho má pro Ukrajinu smysl bojovat a přinášet nové oběti a zda raději nezačít vyjednávat s Ruskem o míru, i za cenu bolestivých kompromisů.

Výměna názorů o tom, jestli se na Ukrajině dál držet válčení, nebo se přiklonit k diplomacii, v posledních týdnech zesílila hlavně mezi experty na mezinárodní vztahy ve Spojených státech. V debatě, která je bezpochyby podnětná i pro pozorovatele ze střední Evropy, se objevily i celkem neotřelé postřehy.

Zpočátku se zdálo, že navrch získávají hlasy volající po mírových jednáních.

Celý článek čtěte zde

  • Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy .
  • Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram .
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.
Analýza Tomáše Perglera. Na Západě se znovu řeší dilema, zda dál podporovat Kyjev a dodávat Ukrajině zbraně, nebo vsadit na diplomacii a pokusit se dohodnout s Ruskem. Odborníci z východní Evropy ovšem míní, že jde o nepochopení ruského myšlení.Je to zásadní a zároveň sporné téma, o kterém se diskutuje už dlouhé měsíce. Politici, odborníci, publicisté, ale i ostatní lidé řeší otázky, jak dlouho má pro Ukrajinu smysl bojovat a přinášet nové oběti a zda raději nezačít vyjednávat s Ruskem o míru, i za cenu bolestivých kompromisů.Výměna názorů o tom, jestli se na Ukrajině dál držet válčení, nebo se přiklonit k diplomacii, v posledních týdnech zesílila hlavně mezi experty na mezinárodní vztahy ve Spojených státech. V debatě, která je bezpochyby podnětná i pro pozorovatele ze střední Evropy, se objevily i celkem neotřelé postřehy.Zpočátku se zdálo, že navrch získávají hlasy volající po mírových jednáních.Celý článek čtěte zde Další články, ale také podcasty, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Své názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly nám můžete posílat na adresu audio@sz.cz.  Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích: Twitter // Facebook // Instagram.Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.