Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Význam stromů v krajině a ve městech

Chvilka s českými stromy

Youradio Talk

Příroda a biologie

Význam stromů v krajině a ve městech

Obrázek epizody Význam stromů v krajině a ve městech

Poslechněte si podcast

22. 10. 2020

18 min

O epizodě podcastu

Stromy v krajině a ve městech jsou nejenestetickým prvkem a příjemným kouskem zeleně, ale plní mnoho dalších funkcí:snižují teplotu, zvlhčují vzduch, účinně brání větrné erozi, poskytují útočištěa potravu dalším druhům organismů a napomáhají zasakování vody. Z pohleduekologie jsou stromy v krajině klíčové pro udržování její stability. Čím jepestřejší krajina s různorodější skladbou dřevin a zeleně, tím bohatšíbiodiverzita a stabilnější ekosystém. Rozhovor s Barborou Chmelovou, vedoucíiniciativy Sázíme budoucnost a Jiřím Rozsypálkem z Ústavu ochrany lesů amyslivosti, Mendelovy univerzity v Brně. Dobrý den.

Popis podcastu

Poslechněte si vše, co jste potřebovali vědět o českých stromech a projektu Sázíme budoucnost, který přináší Nadace Partnerství a Nadace Tipsport. Proč je důležité sázet stromy v českých městech a krajině? Jak nám stromy pomáhají? Jak správně na výsadbu a jak je důležitá následná péče?