
#137: Havlíček: Hrajeme o bezpečnost celého světa

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček v podcastu Chuť moci mluví o tom, jak by měla vypadat hospodářská strategie Česka v době rostoucí geopolitické nejistoty.
V rozhovoru vysvětluje, proč podle něj musí být hlavním motorem ekonomiky privátní sektor, zatímco stát má vytvářet stabilní podmínky – od energetiky přes investiční prostředí až po infrastrukturu.
S Thomasem Kulidakisem rozebírá ministr konflikt na Blízkém východě a jeho možný dopad na Evropu. Ministr varuje před podceňováním bezpečnostních rizik spojených s Íránem a zdůrazňuje, že v krizových situacích je podle něj zásadní stát na straně spojenců. Zároveň uklidňuje, že i přes napětí v regionu nedostatek plynu nebo ropy Evropě bezprostředně nehrozí, i když krátkodobé cenové výkyvy jsou možné.