Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Chef Arena #11 – Klára Kollárová

Chef Arena #11 – Klára Kollárová

Obrázek epizody Chef Arena #11 – Klára Kollárová

Poslechněte si podcast

8. 1. 2023

1 hod 19 min

V září loňského roku se Klára Kollárová stala národní sommeliérkou při Národním vinařském centru ve Valticích. Úkol, který na ni nyní čeká, rozhodně není jednoduchý – změnit tvář vinařství v Česku k lepšímu: a to jak na straně vinařů, tak konzumentů. „Ve vínu je to klišé nad klišé. Od devadesátých let jsme lidem vysvětlovali, co že to vlastně je pozdní sběr. Poměrně dlouho trvalo i to, než se vůbec začala vína odpovídající kvalitě pozdního sběru produkovat. A teď budeme zase bojovat s tím, abychom naučili lidi další věci okolo vína, což je sice také obrovská výzva, ale přesně taková, na kterou tu máme prostor,“ říká Kollárová v nové epizodě podcastu Chef Arena. „Všichni vlastně chceme to samé – dělat kvalitní víno ze správně uchopené odrůdy v daném místě. Kdo to už pochopil, ten je teď lídrem trhu,“ dodává.

Popis podcastu

Uznávaný gastromanažer a zakladatel restaurace Zas a Znova Karel Šimůnek si zve k mikrofonu česká kuchařská esa. Plnou verzi podcastu najdete na www.info.cz