Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Terka v Heidelbergu

Charles Abroad ON AIR

Univerzita Karlova

Cestování

Terka v Heidelbergu

Obrázek epizody Terka v Heidelbergu

Poslechněte si podcast

30. 7. 2020

19 min

Terka Mikesková prokázala obrovskou odvahu a odhodlání, když vyrazila na semestrální pobyt do německého Heidelbergu, přestože v době, kdy vyplňovala formulář přihlášky, ještě německy neuměla ani slovo. Přesto nakonec absolvovala všechny zkoušky v tak náročném oboru jako je medicína a vrátila se domů s o dost lepší slovní zásobou. Nyní už může uskutěčnit svůj plán a přestěhovat se za svým přítelem do Švycarska, po několikaletém odloučení tak mohou být zase spolu. I takové příběhy erasmus píše a v můžete být u toho.

Popis podcastu

Jsme Charles Abroad z Karlovky a naše mise je jednoduchá: pomoci co nejvíce spolužákům, aby se rozhoupali největšímu dobrodružství svého života a vyrazili na Erasmus. Každou epizodu věnujeme jedné zahraniční univerzitě a našimi průvodci budou absolventi Erasmu z různých fakult Univerzity Karlovy. Probereme spolu, jak se studuje na zahraniční univerzitě, budeme se bavit o městě a zemi, kam se vypravili, o domorodém obyvatelstvu, studentském životě i zážitcích z cest. Nesmějí chybět také praktické tipy a doporučení na cestu. Podcastem provází Anna Hroudová Vovsová.