Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Nikola Veselská: Jak jsem zakotvila ve Švédsku

Charles Abroad ON AIR

Univerzita Karlova

Cestování

Nikola Veselská: Jak jsem zakotvila ve Švédsku

Obrázek epizody Nikola Veselská: Jak jsem zakotvila ve Švédsku

Poslechněte si podcast

29. 10. 2020

46 min

Nikola Veselská je podle svých slov spíše městský člověk a navíc neměla příliš v lásce ani mrazivé počasí. A přesto si pro svůj Erasmus zvolila malé městečko Umeå na severu Švédska. Ukázalo se, že to byla znamenitá volba - země jí tak učarovala, že jí nyní, téměř tři roky po začátku jejího zahraničního pobytu, voláme v rámci podcastu do Malmö, které se stalo jejím druhým domovem. Prozradí vám, jaké jsou rozdíly mezi Čechy a Švédy, jak zvládá polární den a noc a jak náročné je naučit se švédsky. Řeč bude pochopitelně také o Umeå a o místní univerzitě.

Popis podcastu

Jsme Charles Abroad z Karlovky a naše mise je jednoduchá: pomoci co nejvíce spolužákům, aby se rozhoupali největšímu dobrodružství svého života a vyrazili na Erasmus. Každou epizodu věnujeme jedné zahraniční univerzitě a našimi průvodci budou absolventi Erasmu z různých fakult Univerzity Karlovy. Probereme spolu, jak se studuje na zahraniční univerzitě, budeme se bavit o městě a zemi, kam se vypravili, o domorodém obyvatelstvu, studentském životě i zážitcích z cest. Nesmějí chybět také praktické tipy a doporučení na cestu. Podcastem provází Anna Hroudová Vovsová.