Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Do třetice o Coimbře se Samem Štefankem

Charles Abroad ON AIR

Univerzita Karlova

Cestování

Do třetice o Coimbře se Samem Štefankem

Obrázek epizody Do třetice o Coimbře se Samem Štefankem

Poslechněte si podcast

3. 3. 2021

43 min

O epizodě podcastu

Verča je naší rekordmankou. S úctyhodným kontem šesti studijních výjezdů se rozhodně řadí mezi nejzkušenější studenty na Charles Abroad. Poslechněte si o jejích dobrodružstvích v USA, Chile, Hongkongu a samozřejmě také na Erasmu v Rotterdamu, stráveném ve víru studia i pandemie koronaviru. Který pobyt si nejvíce užila a který ji nejvíc posunul? Kde zažila největší kulturní šok a kde ochutnala nejpodivnější jídlo? A jaký je to pocit navštěvovat přednášky na prestižní Princeton University ještě v rámci střední školy? O tom všem si budeme povídat.

Tentokrát jsme se na Coimbru podívali očima studenta medicíny Sama. Rozhodně to ale není povídání jen pro mediky. Dozvíte se třeba, v čem je tahle prastará univerzita jedinečná a jak se tu studuje. Povídali jsme si také o tom, jaké jsou výhody čistě studentského města a jestli je studium medicíny v Protugalsku jiné než v Česku. Samo nečekaně musel studovat v portugalštině, a protože tenhle jazyk nikdy nestudoval, svou prvotní zkušenost popisuje jako „ani obraz, ani zvuk“. V podcastu se dozvíte, jak si s takovou situací může šikovný student poradit.