Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Karla Šimíková a její zážitky z portugalské Coimbry

Charles Abroad ON AIR

Univerzita Karlova

Cestování

Karla Šimíková a její zážitky z portugalské Coimbry

Obrázek epizody Karla Šimíková a její zážitky z portugalské Coimbry

Poslechněte si podcast

22. 9. 2020

27 min

Dnešní podcast je výpovědí studentky, která se Portugalsku už nějakou dobu intenzivně věnuje. Karla studuje portugalistiku třetím rokem a svůj obor si prý zamilovává stále více. Povídali jsme si proto také o portugalské nátuře a reáliích. Město Coimbra, kde Karla svůj Erasmus trávila, jsme zkusili trochu porovnat s nedaleko ležícím Portem, které má mnoho našich fakult také v nabídce a povídali jsme si i o surfování, o Azorských ostrovech i o tom, jaké to je studovat v portugalštině a čím se místní akademický život liší od toho našeho.

Popis podcastu

Jsme Charles Abroad z Karlovky a naše mise je jednoduchá: pomoci co nejvíce spolužákům, aby se rozhoupali největšímu dobrodružství svého života a vyrazili na Erasmus. Každou epizodu věnujeme jedné zahraniční univerzitě a našimi průvodci budou absolventi Erasmu z různých fakult Univerzity Karlovy. Probereme spolu, jak se studuje na zahraniční univerzitě, budeme se bavit o městě a zemi, kam se vypravili, o domorodém obyvatelstvu, studentském životě i zážitcích z cest. Nesmějí chybět také praktické tipy a doporučení na cestu. Podcastem provází Anna Hroudová Vovsová.