Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #16 Ivan Trojan: „Kdybych měřil o deset centimetrů víc, hercem bych nebyl.“

ChariTALK

Charita Česká republika

Společnost

#16 Ivan Trojan: „Kdybych měřil o deset centimetrů víc, hercem bych nebyl.“

Obrázek epizody #16 Ivan Trojan: „Kdybych měřil o deset centimetrů víc, hercem bych nebyl.“

Poslechněte si podcast

13. 2. 2024

35 min

Zná dobře divadelní prkna i basketbalovou palubovku. Uznávaný český herec Ivan Trojan zazářil v mnoha divadelních i filmových rolích, málem se ale proháněl coby profesionální sportovec po basketbalovém hřišti. Chybělo mu k tomu jen pár centimetrů výšky navíc a tak ho osud zavál na ona pověstná prkna, která znamenají svět. O jeho talentu nemůže být pochyb, o herectví ale umí stejně tak dobře a poutavě vyprávět. „Když se herectví dělá poctivě, může se stát nejen prací, ale i posláním.“ Jak dlouho mu trvá převtělit se do role, kterou právě hraje? Co by poradil začínajícím kolegům a jak ho změnilo milované Dejvické divadlo?

Koncem minulého roku si Ivan Trojan splnil dávný sen. Nastoupil v prvoligovém utkání v dresu basketbalového BK Opava, odehrál minutu a půl a přispěl čtyřmi body k vítězství svého týmu. Výtěžek ze vstupného pak putoval na konto Klubu cystické fibrózy, jehož je Trojan dlouholetým patronem. Nešlo přitom o žádnou charitativní exhibici, ale ostrý duel o důležité body. Čeho se před zápasem nejvíc bál? „Aby to neskončilo trapasem,“ směje se. Dokázal se i přes velké pracovní vytížení na svůj prvoligový debut důkladně připravit? Co pro něj znamená charita a podle čeho se vlastně Ivan Trojan rozhoduje, který dobročinný projekt podpoří? To se dozvíte v rozhovoru Naděždy Hávové s jednou z našich největších hereckých osobností.

Pokud chcete podpořit aktivity Charity Česká republika, podívejte se na náš web: ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ https://www.charita.cz/⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠ . Díky vám můžeme pomáhat již 100 let!