Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jak to vidí...: Jan Pačes: Co bude na podzim, se rozhoduje právě teď. Možný je i boj s novou variantou koronaviru

Český rozhlas - Osobnosti

Český rozhlas

Kultura

Jak to vidí...: Jan Pačes: Co bude na podzim, se rozhoduje právě teď. Možný je i boj s novou variantou koronaviru

Obrázek epizody Jak to vidí...: Jan Pačes: Co bude na podzim, se rozhoduje právě teď. Možný je i boj s novou variantou koronaviru

Poslechněte si podcast

10. 5. 2022

26 min

Pandemická pohotovost a s ní veškerá plošná protikoronavirová opatření skončily. Přesto to neznamená, že by se genetický vývoj epidemie zastavil. Právě teď se totiž rozhoduje o tom, co se bude dít na podzim. Převládne některá ze subvariant omikronu, nebo vznikne varianta nová? Genetik Jan Pačes v audiozáznamu vysvětlí i to, jak je to s rezistencí na antibiotika, proč neexistují širokospektrální antivirotika i jak dlouhá je postvakcinační a postinfekční imunita u omikronu.

Všechno z tématu Osobnosti můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.