Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Jak to vidí...: Ekonomka Švihlíková: Legislativní nouze? Vláda má seniory chránit, ne nastolovat hloupé účetnictví

Český rozhlas - Osobnosti

Český rozhlas

Kultura

Jak to vidí...: Ekonomka Švihlíková: Legislativní nouze? Vláda má seniory chránit, ne nastolovat hloupé účetnictví

Obrázek epizody Jak to vidí...: Ekonomka Švihlíková: Legislativní nouze? Vláda má seniory chránit, ne nastolovat hloupé účetnictví

Poslechněte si podcast

29. 4. 2022

24 min

O epizodě podcastu

Pohledy známých osobností na věci kolem nás. Moderuje Vladimír Kroc.
Státní rozpočet je podle ministra financí Stanjury natolik robustní, že se do něj vejde i případná valorizace důchodů, pokud koalice neuspěje s návrhem na její snížení. Jak vnímat rozjitřenou debatu o výši důchodů a vyhlášení legislativní nouze? Jak nastavit důchodový systém? A jak moc inflace zasáhla seniory? Ekonomka Ilona Švihlíková v audiozáznamu ještě přiblíží novou politiku japonské centrální banky i úvahy německé vlády najít na indickém trhu alternativu k Číně.

Všechno z tématu Osobnosti můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .