Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Host Lucie Výborné: Váleční hrdinové? Největšími hrdiny jsou ženy a ti, kteří na ně čekali doma, říká ředitel muzea

Český rozhlas - Osobnosti

Český rozhlas

Kultura

Host Lucie Výborné: Váleční hrdinové? Největšími hrdiny jsou ženy a ti, kteří na ně čekali doma, říká ředitel muzea

Obrázek epizody Host Lucie Výborné: Váleční hrdinové? Největšími hrdiny jsou ženy a ti, kteří na ně čekali doma, říká ředitel muzea

Poslechněte si podcast

5. 5. 2022

23 min

Bylo mu deset let, kde se v březnu 1981 při rekonstrukci ve škole z větrací šachty sesunul zaprášený balík. „Kluci to rozbalili a zjistili, že je to plátěná kombinéza – v kapsách byly dokumenty, příbor, peněženka... Zjistili, že to patří americkému letci. Mezi kluky ze školy to rozvířilo zájem. Mě to chytlo a neopustilo dosud,“ vypráví Jan Zdiarský, dnes ředitel Muzea letecké bitvy nad Krušnohořím 11. 9. 1944. Expozici si Lucie Výborná zajela prohlédnout do obce Kovářská.

Všechno z tématu Osobnosti můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.