Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Osudové ženy: Jarmila Taussigová-Potůčková: Satan v sukních. Báli se jí i nejvyšší komunističtí funkcionáři

Český rozhlas - Historie

Český rozhlas

Historie

Osudové ženy: Jarmila Taussigová-Potůčková: Satan v sukních. Báli se jí i nejvyšší komunističtí funkcionáři

Obrázek epizody Osudové ženy: Jarmila Taussigová-Potůčková: Satan v sukních. Báli se jí i nejvyšší komunističtí funkcionáři

Poslechněte si podcast

8. 5. 2022

27 min

Byla chytrá a rafinovaná. Svojí horlivostí a fanatičností výrazně přispěla k odsouzení mnoha lidí v politicky vykonstruovaných procesech v 50. letech v Československu. V komunistickém vězení ale nakonec skončila i ona sama. Zároveň byla autorkou pohádek, románů a povídek, ve kterých zachytila své zkušenosti z nacistického koncentračního tábora. Zemřela v roce 2011. V dokudramatu ji ztvárnila Jitka Ježková. Hostem pořadu byl historik Jiří Pernes.

Všechno z tématu Historie můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .