Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Rozhovor O kariéře žen a práci z Mexika a Guatemaly (Petra Drahoňovská pro ZenskeObrazy.cz)

Career Designer - career podcast & audiobooks

Career Designer - PhDr. Petra Drahoňovská

Osobní rozvoj

Rozhovor O kariéře žen a práci z Mexika a Guatemaly (Petra Drahoňovská pro ZenskeObrazy.cz)

Obrázek epizody Rozhovor O kariéře žen a práci z Mexika a Guatemaly (Petra Drahoňovská pro ZenskeObrazy.cz)

Poslechněte si podcast

19. 9. 2021

35 min

Pro ZenskeObrazy.cz se ptá Kristina Novotná: https://www.zenskeobrazy.cz/2021/09/01/petra-drahonovska-karierovy-poradce/ Co dělá kariérový poradce a kdy byste ho měli oslovit? Kde kariérového poradce najdete? Petra Drahoňovská se dlouhodobě věnuje kariérovému poradenství a celoživotnímu vzdělávání. My jsme se potkaly díky jejím seminářům o kariérovém poradenství, které dělala pro Czechitas. Na Petře je mimo jiné zajímavé, že Petra půl roku pracuje v Čechách a pak půl roku v Mexiku nebo Guatemale. V rozhovoru se dozvíte, že kariéroví poradci jsou na každé škole, aby mohli radit studentům s jejich budoucím směřováním. Stejně tak najdete kariérové poradce na Úřadech práce a nemusíte být v evidenci nezaměstnaných abyste jejich služby mohli využít. Kariérové poradenství využijete pokud chcete udělat profesní změnu. Pokud jste účetní v jedné firmě a chcete být účetní v jiné firmě, pak kariérového poradce nepotřebujete. Pokud se ale chystáte změnit kompletně profesi, pak vám může kariérový poradce pomoci vybrat vaše nové směřování. Petra v našem rozhovoru odkrývá, jak kariérový poradce postupuje a na co se ptá, když za ním přijde klient, který chce změnu udělat. Zajímavé je, že pomocí vhodně volených otázek lze nasměrovat i člověka, který nemá (téměř) vůbec představu o svém dalším profesním působení. Líbil se mi tip jak zjistit, jestli vás práce nebaví kvůli tomu co děláte nebo kvůli tomu, že máte blbého šéfa. Na závěr rozhovoru jsem pak využila příležitosti a vyzpovídala Petru, jak vypadá život ve Střední Americe, čím se liší od toho našeho a jak se liší mentalita místních lidí. Prosím omluvte zhoršenou kvalitu zvuku, která vznikla závadou na záznamovém zařízení. Pokud uvažujete o změně profese stojí za to si pořad poslechnout i přes zhoršenou kvalitu.

Popis podcastu

Career Designer - PhDr. Petra Drahoňovská www.CareerDesigner.eu > new trends & inspiration for your personal development at work life > how to deal with fast tech development, new demands & new challenges > this channel contains our a) audioblog / podcast b) audiobooks Petra is founder of CAREER DESIGNER - company which provides: ... career coaching & counseling ... career workshops ... outplacement ... self help tools for your career development (www.diJAr.cz | www.careerDYARY.com | www.diarYO.info)