Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Tomáš Cikrt: Díky covidu jsme poznali, jaké možnosti skýtá elektronizace zdravotnictví

Byznys Jaroslava Dědiče

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Tomáš Cikrt: Díky covidu jsme poznali, jaké možnosti skýtá elektronizace zdravotnictví

Obrázek epizody Tomáš Cikrt: Díky covidu jsme poznali, jaké možnosti skýtá elektronizace zdravotnictví

Poslechněte si podcast

28. 4. 2022

18 min

O epizodě podcastu

„Země, které přejdou na moderní technologie, budou mít chytré efektivní zdravotnictví a budou mít více peněz na léčbu. Díky covidu jsme poznali, jaké možnosti skýtá elektronizace zdravotnictví. Těsně před pandemií byl schválen e-recept, kterému se zejména praktičtí lékaři bránili. Přitom právě praktici byli první, kdo využili jeho přednosti, když přišel covid. A takto elektronicky můžeme dělat celou řadu věcí. Pacienti nemusí se vším k lékaři nebo k němu nemusí alespoň tak často. Mohou trávit čas doma, a ne v nemocnici,“ říká šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt, který byl hostem Byznysu Jaroslava Dědiče na Rádiu Z.
Podle Cikrta by měl od pojišťoven vzniknout větší tlak na prevenci. „Specificky česká populace má k dispozici opravdu velmi dobré zdravotnictví, navíc nadstandardně dostupné. Potom si to ale my sami kazíme, patříme k premiantům v alkoholismu, v kouření a v obezitě. A to vše jsou parametry, které ty dobré výsledky zdravotnictví kazí,“ popisuje Cikrt. Ten se vyjádřil také k tématu inflace. „Myslím, že když se bude zdražovat vše, tak musí dojít i na léky. Otázka je, za jaké ceny se reálně obchoduje. My to ne zcela víme, také záleží na tom, jaké dohody mezi sebou učiní dodavatelé léků, nemocnice či pojišťovny. Výsledné obchody s léky vznikají po složité souhře všech aktérů, ale že se tam promítne růst cen je nepochybné,“ zakončuje Tomáš Cikrt.

Celý rozhovor s Jaroslavem Dědičem a Tomášem Cikrtem si poslechněte zde:

Popis podcastu

Pravidelný pořad Rádia ZET nejen o byznysu a všem, co s ním souvisí.