Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Tomáš Chmelík: Elektromobilita je dlouhodobé téma. Z pohledu energetické soustavy to bude určitě výzva

Byznys Jaroslava Dědiče

Rádio Z

Zpravodajství

Tomáš Chmelík: Elektromobilita je dlouhodobé téma. Z pohledu energetické soustavy to bude určitě výzva

Obrázek epizody Tomáš Chmelík: Elektromobilita je dlouhodobé téma. Z pohledu energetické soustavy to bude určitě výzva
Play

Poslechněte si podcast

25. 11. 2021

17 min

O epizodě podcastu

Konec spalovacích motorů se blíží a postupem času bude zřejmě velmi problematické pořídit auto s takovým pohonem. Naopak elektromobilita se stává častým tématem doma i ve světě. “Pokud počet elektromobilů v ulicích naroste, vyvolá to samozřejmě poptávku po nabíjení,” řekl v byznysovém magazínu Rádia Z manažer ze společnosti ČEZ Tomáš Chmelík, který tvoří síť dobíjecích stanic v ČR. 

“Infrastruktura bude vypadat podobně z části jako dnes. Věřím, že veřejné dobíjení v budoucnosti bude nějaká kombinace dobíjecích stanic různých výkonů. Délka dobíjení vozidla bude odpovídat tomu, jak dlouho elektromobilista na dané lokalitě chce trávit čas,” vysvětlil.

Jak dlouho trvá než se nabije elektromobil? A v kterých místech je to možné? O budoucnosti a významu elektromobility si povídal Jaroslav Dědič s šéfem oddělení elektromobility ČEZ Tomášem Chmelíkem. 

Popis podcastu

Pravidelný pořad Rádia Z nejen o byznysu a všem, co s ním souvisí.