Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Realitní makléř Černík: Lidé se zajímají o celkové náklady na stavbu, zvažují každou korunu

Byznys Jaroslava Dědiče

Rádio Zet

Byznys

Realitní makléř Černík: Lidé se zajímají o celkové náklady na stavbu, zvažují každou korunu

Obrázek epizody Realitní makléř Černík: Lidé se zajímají o celkové náklady na stavbu, zvažují každou korunu

Poslechněte si podcast

12. 5. 2022

18 min

O epizodě podcastu

„Na celém trhu je vidět zdražování materiálů. Není to ale jen o tom, i pracovních sil je nedostatek. A když do toho započítám inflaci a poměrně razantní zvýšení hypotéčních úvěrů, tak je to do budoucna poměrně velký problém. A začíná to být problém i u smluv dříve uzavřených,“ popisuje situaci na realitním trhu makléř David Černík, který byl hostem Byznysu Jaroslava Dědiče.
„Pokud dnes poptáváte stavbu rodinného domu, tak oproti cenám za loňský rok vzrostly o 15 až 20 procent. Problém ale je, že vám dají cenu s nabídkou s platností jednoho týdne, maximálně měsíce. Navíc s tím, že pokud jsou tam dlouhodobější prvky, které se budou dělat v závěru stavby, je potřeba je nakoupit hned jako celek,“ říká Černík. Podle něj se lidé zajímají o celkové náklady na provoz stavby. „Zvažují opravdu každou korunu a rozdíly mohou být obrovské,“ zakončuje David Černík.

Celý rozhovor moderátora Jaroslava Dědiče s Davidem Černíkem si poslechněte zde: