Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Radek Špicar: Pokud v dohledné době válka neskončí, museli bychom alespoň krátkodobě cíle Green Dealu přehodnotit

Byznys Jaroslava Dědiče

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Radek Špicar: Pokud v dohledné době válka neskončí, museli bychom alespoň krátkodobě cíle Green Dealu přehodnotit

Obrázek epizody Radek Špicar: Pokud v dohledné době válka neskončí, museli bychom alespoň krátkodobě cíle Green Dealu přehodnotit

Poslechněte si podcast

27. 4. 2022

18 min

O epizodě podcastu

„Pokud bude válka ukončena vzájemnou dohodou přijatelnou pro obě strany, tak si dovedu představit, že se firmy do Ruska vrátí. Pokud se z války ale stane nějaký latentně pokračující konflikt nebo by se nepodařilo dohodnout vzájemně přijatelný kompromis, tak je možné, že se tam mnoho firem nevrátí,“ myslí si viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar, který byl hostem Byznysu Jaroslava Dědiče na Rádiu Z.
Proč je podle něj v České republice tak vysoká inflace? „Jsou za tím vlivy, které jsme nemohli ovlivnit. Tedy energetika nebo zvyšující se ceny energií, které na nás dopadají zřejmě více než na jiné ekonomiky. A to právě kvůli tomu, že jsme nejprůmyslovější ekonomikou, která je na ceně těchto surovin závislá,“ dodává Špicar.

Ten se vyjádřil i k takzvané Zelené dohodě. „Válka samozřejmě Green Deal velice komplikuje. Myslím si, že pokud se ji v dohledné době nepodaří ukončit nebo by válka dokonce eskalovala tak, že bychom přišli o dodávky plynu z Ruska, minimálně krátkodobě bychom cíle Green Dealu museli přehodnotit. To snad chápe každý,“ uzavírá Radek Špicar.

Radek Špicar byl hostem moderátora Jaroslava Dědiče, celý rozhovor si poslechněte zde: