Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody Mojmír Hampl: Dobrá inflace je taková, kterou lidé nevnímají a nepotřebují ji řešit v hospodě

Byznys Jaroslava Dědiče

Rádio Z

Zpravodajství

Mojmír Hampl: Dobrá inflace je taková, kterou lidé nevnímají a nepotřebují ji řešit v hospodě

Obrázek epizody Mojmír Hampl: Dobrá inflace je taková, kterou lidé nevnímají a nepotřebují ji řešit v hospodě
Play

Poslechněte si podcast

24. 11. 2021

14 min

O epizodě podcastu

Premiér v demisi Andrej Babiš zkritizoval nedávné kroky české centrální banky, která opět zvýšila úrokové sazby. Navíc ekonomové upozorňují, že zřejmě nepůjde o poslední navýšení. “Ceny nemovitostí u nás nesouvisí s dovezenou inflací. Je potřeba, aby centrální banka nezaspala. V USA to mají ještě těžší,” vysvětlil bývalý viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl.

“Je jasné, že půjdeme do rozpočtového provizoria. Nastupující vláda bude chtít menší deficit. Nebude možné například vytvářet nové úřady. Uvidíme jaké výdaje se budou krátit,” dodal také budoucí člen Národní rozpočtové rady. Podle jeho názoru pandemie koronaviru jen odhalila některé ekonomické problémy z minulosti.

Jak zkrotit inflaci? A jednají politici vůbec správně v současné koronavirové krizi? I na to se ptal ekonoma Mojmíra Hampla moderátor Jaroslav Dědič. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde: 

Popis podcastu

Pravidelný pořad Rádia Z nejen o byznysu a všem, co s ním souvisí.