Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Martin Jahn: Nepředpokládám, že by Evropská unie ustupovala od plánu přechodu na čistou mobilitu

Byznys Jaroslava Dědiče

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Martin Jahn: Nepředpokládám, že by Evropská unie ustupovala od plánu přechodu na čistou mobilitu

Obrázek epizody Martin Jahn: Nepředpokládám, že by Evropská unie ustupovala od plánu přechodu na čistou mobilitu

Poslechněte si podcast

11. 5. 2022

18 min

O epizodě podcastu

„Nepředpokládám, že by Evropská unie ustupovala od plánu přechodu na čistou mobilitu. U některých zemí to bude dokonce rychleji než v roce 2035, což je současný návrh Evropské komise. Myslím, že těch zemí, které budou chtít rychleji přejít na bezemisní mobilitu, bude ještě více. Trend ostatně vidíme i v zemích, jako je Indie nebo Pákistán. Nebude to jen o Evropě,“ myslí si člen představenstva Škoda Auto Martin Jahn, který byl hostem Byznysu Jaroslava Dědiče na Rádiu Z.
V souvislosti s válkou na Ukrajině zastavili výrobu na ruském území. „Zatím je to pozastavení výroby na neurčito. V současné době je ta situace taková, že se o znovuspuštění výroby nemůžeme bavit, není to ale vyloučená varianta. Pokud by konflikt skončil a sankce by umožnily dodávky komponentů do výroby, tak je možné o tom uvažovat. V současné době to ale není na pořadu dne,“ popisuje Jahn.

A jaká je podle něj situace v autoprůmyslu na Ukrajině? „Musím říct, že výrobci ukazují úžasnou flexibilitu a odvahu, i přes současnou situaci se snaží vyrábět. Nevyrábějí samozřejmě naplno a je to omezené tím, kolik mají k dispozici zaměstnanců nebo v jaké části země se nacházejí. Výrobu z Ukrajiny ale kompletně přesunout nechceme. Předpokládáme, že válka jednou skončí a Ukrajina bude obnovovat svoji ekonomiku,“ zakončuje Martin Jahn.

Celý rozhovor moderátora Jaroslava Dědiče s Martinem Jahnem si poslechněte zde: