Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Finanční situace Nemocnice Na Homolce je velmi dobrá, říká její ředitel Polouček

Byznys Jaroslava Dědiče

Rádio Zet

Byznys

Finanční situace Nemocnice Na Homolce je velmi dobrá, říká její ředitel Polouček

Obrázek epizody Finanční situace Nemocnice Na Homolce je velmi dobrá, říká její ředitel Polouček

Poslechněte si podcast

23. 11. 2022

18 min

O epizodě podcastu

Finanční situace naší nemocnice je aktuálně naprosto uspokojivá,” konstatuje po čtyřech letech působení jako ředitel Nemocnice Na Homolce Petr Polouček, který byl hostem pořadu Byznys Rádia ZET. Zisky nemocnice jsou v tuto chvíli ve stamilionech. Není to jedno opatření, je to o desítkách nebo stovkách dílčích kroků. Zprvu jsme museli nastavit systém nákupů a postupem času se nám jen v rámci tohoto systému podařilo ušetřit téměř 200 milionů korun,” dodává. 

Přenastavili jsme řadu vnitřních procesů. Daří se nám naplňovat limity v různých segmentech zdravotní péče. To nebylo vždy snadné,” podotýká Polouček. Během covidu i po něm musela nemocnice reagovat různými provozními opatřeními. Prodlužovali jsme operační i vyšetřovací doby třeba v oblasti mamografie či magnetické rezonance. Naše ekonomické výsledky jsou zásluhou celé nemocnice.” 

Během covidové i současné inflační krize musela Nemocnice Na Homolce přerušit či odložit hned několik investic. „Firmy víceméně zbankrotovaly nebo nebyly schopny dílo dokončit. Když máte rozdělanou třeba polovinu chirurgického oddělení, velmi to zasahuje do provozu. Některé projekty jsme museli odsunout, protože se firmy odhlašovaly z výběrových řízení. Nebyly schopny naplnit předem uzavřené smlouvy. I původně zamýšlené ceny se zvedaly o desítky procent, což je také vážná komplikace. Když uvažujete o několika finančních záměrech během roku a každý se vám prodraží o desítky milionů, má to velmi negativní dopad,” vysvětluje Petr Polouček. 

Poslechněte si celý Byznys Jaroslava Dědiče: 

Popis podcastu

Pravidelný pořad Rádia Z nejen o byznysu a všem, co s ním souvisí.