Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Vojtěch Ciml: V byznysu si prožijete trnitou cestu, je to nahoru a dolů

Byznys Romany Navarové

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Vojtěch Ciml: V byznysu si prožijete trnitou cestu, je to nahoru a dolů

Obrázek epizody Vojtěch Ciml: V byznysu si prožijete trnitou cestu, je to nahoru a dolů

Poslechněte si podcast

2. 5. 2022

18 min

O epizodě podcastu

„Za deset let se toho odehrálo hodně. V byznysu si prožijete trnitou cestu, není tam bod zlomu, kdy by si člověk řekl, že se mu teď daří. Každý, kdo buduje byznys, zažívá podobné období, je to nahoru a dolů jako horská dráha. Ani na vysoké škole mě ale nenapadlo, že budu řídit firmu. Představoval jsem si, že budu pracovat třeba pro Google,“ popisuje svoje začátky v podnikání Vojtěch Ciml, spoluzakladatel a ředitel SlidesLive. Právě Ciml byl hostem Byznysu Romany Navarové na Rádiu Z.
„Naši investoři rádi investují do projektů, které mají potenciál růst a být nadnárodní globální firmou. Odprezentovali jsme jim plán, jak chceme expandovat a jim se to líbilo. Dostali jsme investici jeden milion dolarů, což byl teprve začátek. Je to opravdu moment, kdy dostanete úkol a o to intenzivněji na tom musíte začít pracovat. V Americe vás navíc překvapí celá řada věcí, na které nejste v České republice zvyklí. Například se tam platí šekem, zde jsme zvyklí platit převodem na účet. Dělat byznys jako americká firma má svá specifika, musíte umět komunikovat s úřady například pomocí faxu. Je tam milion drobností, které vás překvapí, ale když je překonáte, tak na vás ti obchodní partneři pohlíží jako na americkou firmu, ne na cizí subjekt,“ dodává Vojtěch Ciml.

Celý rozhovor moderátorky Romany Navarové a Vojtěcha Cimla si poslechněte zde: