Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Matika mě fascinovala už od dětství, nakonec se ale hybným motorem nestala, říká Zdeněk Vacek

Byznys Romany Navarové

Rádio Zet

Zpravodajství

,

Společnost

Matika mě fascinovala už od dětství, nakonec se ale hybným motorem nestala, říká Zdeněk Vacek

Obrázek epizody Matika mě fascinovala už od dětství, nakonec se ale hybným motorem nestala, říká Zdeněk Vacek

Poslechněte si podcast

9. 5. 2022

19 min

O epizodě podcastu

„Už jako malý kluk jsem byl do matiky až moc zažraný. Četl jsem si matematické knížky a učebnice. Na vysoké škole jsem potom objevil i programování, a to mě úplně nadchlo. Fascinovalo mě, že někde vyskočí okénko, které něco dělá,“ popisuje svůj začátek podnikatel Zdeněk Vacek, který byl hostem Byznysu Romany Navarové na Rádiu Z.
Vacek se ale později rozhodl jít jinou cestou a postavil svůj vlastní byznys. „Vyšlo to přirozeně z vývoje mého života. Pracoval jsem v korporátu a tam přišlo takové vyhoření. Měl jsem poměrně závažné zdravotní problémy, které mě jako mladého dostihly. V tu chvíli jsem stál na rozcestí, kam dál. Mou vlastností je, že se nevzdám, takže jsem se rozhodl, že budu bojovat. Začal jsem podnikat na sebe, začal jsem sportovat a změnil jsem styl života. Matematika mě baví do dneška, to nevymizí. Jen se nestala hybným motorem života jako takového,“ dodává Vacek.

Společnost, kterou založil, se zabývá vývojem platebních systémů a softwarů. „Konkurence v této oblasti určitě je. Hodně ale sledujeme trendy v zahraničí. Věřím, že pro české subjekty jsme poměrně zajímavým partnerem.“ Vacek se věnuje také charitativním kioskům. „Je to prakticky válec z kamene, který v sobě má platební terminál, je to moderní náhrada kasičky na milodary. Když přijdete do kostela, máte možnost přispět i platební kartou, mobilem nebo hodinkami,“ zakončuje Zdeněk Vacek.

Celý rozhovor moderátorky Romany Navarové se Zdeňkem Vackem si poslechněte zde: