Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Slovenská návrhářka vyrábí „veganskou kůži“. Ovlivní to trend fast fashion?

Budoucnost R

Český rozhlas

Věda a technika

Slovenská návrhářka vyrábí „veganskou kůži“. Ovlivní to trend fast fashion?

Obrázek epizody Slovenská návrhářka vyrábí „veganskou kůži“. Ovlivní to trend fast fashion?

Poslechněte si podcast

21. 5. 2020

35 min

O epizodě podcastu

Slovenská návrhářka možná objevila způsob, jak zvrátit trend takzvané fast fashion. V Indii začala vyrábět plně odbouratelný materiál Malai z odpadní kokosové vody. Tomu se někdy přezdívá „veganská kůže“.
Slovenská návrhářka možná objevila způsob, jak zvrátit trend takzvané fast fashion. V Indii začala vyrábět plně odbouratelný materiál Malai z odpadní kokosové vody.

Všechny díly podcastu Budoucnost R můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.

Popis podcastu

Žijeme v době, kdy se v podstatě každý týden představí nová technologie nebo inovace, nová léčba závažné nemoci, nebo třeba zařízení, které vyčistí oceány. Stačí to ale na to, aby i další generace mohly žít na planetě zemi tak, jak ji známe? Co by měl být první krok k tomu, abychom se vyhnuli momentu, kdy náš svět přestane být obyvatelný? Podcast Budoucnost R se ptá vědeckých osobností z různých oborů – od genetiky až po mobilitu. Odpověď totiž rozhodně není jen jedna…