Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Filip s „filipem“ a etiopská inspirace

Biblická jména a úsloví

Petr Lindner

Společnost

Filip s „filipem“ a etiopská inspirace

Obrázek epizody Filip s „filipem“ a etiopská inspirace

Poslechněte si podcast

11. 5. 2022

33 min

O epizodě podcastu

Co znamená míti Filipa, asi každý ví. Tímto úslovím označujeme člověka důvtipného, někoho, kdo má hezky česky „za ušima“. O tom, jak toto úsloví vzniklo, a také o samotném – mohu prozradit, že u nás velmi oblíbeném – jménu Filip, vyprávím v tomto dílu podcastuBiblická jména a úsloví. A co myslím „etiopskou inspirací“ v titulku? To už si poslechněte sami :-)

Přeji příjemný poslech!

Textovou verzi (a další články) najdete na webu:Biblismy.cz

Music:Ketsa,Reeder

Co znamená míti Filipa, asi každý ví. Tímto úslovím označujeme člověka důvtipného, někoho, kdo má hezky česky „za ušima“ nebo „pod čepicí“. O tom, jak toto úsloví vzniklo, a také o samotném – mohu prozradit, že u nás velmi oblíbeném – jménu Filip, vyprávím v tomto dílu podcastuBiblická jména a úsloví. A co myslím „etiopskou inspirací“ v titulku? To už si poslechněte sami :-)

Přeji příjemný poslech!

Textovou verzi (a další články) najdete na webu:Biblismy.cz

Music:Ketsa,Reeder

Popis podcastu

Aniž bychom si to mnohdy uvědomovali, v běžné češtině používáme spoustu biblismů – úsloví, jejichž původ je v knize knih – v Bibli. A protože Bible je kromě božího Slova také knihou o lidech, kromě úsloví si z ní do běžného života bereme i mnoho vlastních jmen. O tom, a trochu i o dalších křesťanských „záležitostech“, je tento podcast. Příjemný poslech vám přeje Petr Lindner.