Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Alexandr Kliment: Spousta cyklistů se chová jak pitomci, ale to samé platí pro mnohé řidiče

Bezpečně na cestě

Youradio Talk

Osobní rozvoj

Alexandr Kliment: Spousta cyklistů se chová jak pitomci, ale to samé platí pro mnohé řidiče

Obrázek epizody Alexandr Kliment: Spousta cyklistů se chová jak pitomci, ale to samé platí pro mnohé řidiče

Poslechněte si podcast

10. 8. 2023

7 min

O epizodě podcastu

Hostem dalšího dílu podcastu byl Alexandr Kliment, koordinátor projektu „Dám respekt“. Cílem iniciativy je snížení počtu dopravních nehod zranitelných účastníků silničního provozu. S kolizí má zkušenost i sám Kliment – před několika lety ho srazil nepozorný motorista. „Musíme se přestat vzájemně na silnicích vytrestávat a vychovávat. Nejdůležitější je začít u sebe. Spousta cyklistů se chová jak pitomci, ale to samé platí pro mnohé řidiče. Klíčem je nestavět se do role samozvaných policistů, ale být ohleduplný a vžít se do role druhého.“Projekt má za sebou silné ambasadory, mezi kterými najdeme Romana Kreuzigera, zakladatele „Dám respekt“, dále pak biatlonistu Ondřeje Mánka, atletku Lucii Neumannovou, tenistku Andreu Sestini Hlaváčkovou, moderátorku Innu Puhajkovou a další známé tváře.

Iniciativa „Dám respekt“ natáčí videoklipy, vydává se na akce mezi lidi, aktivně komunikuje v digitálním světě. K tomu organizuje školení zaměřená na profesionální řidiče. „Spolupracujeme s BESIPem, Policií ČR, Autoklubem ČR a dalšími partnery. Zaměřujeme se na dvě hlavní oblasti –vzájemnou ohleduplnost a osvětu v oblasti dopravních předpisů,“ říká Kliment.

Co se týče inspirace, Kliment upozorňuje na zahraniční projekty: „Ve Francii existuje podobná iniciativa, která byla nedávno prezentována během Tour de France. V Anglii zase vyniká 'Cycling UK'.“