Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek podcastu Bez grantu?!

Podcast Bez grantu?!

39 epizod

8 odběratelů

Co kdybychom vám řekli, že i vaše neziskovka může být zisková? Namísto hledání dárců a vyplňování grantů byste se pak naplno mohli věnovat projektům, které opravdu pomáhají. V podcastu Bez grantu?! se vás pokusíme přesvědčit o tom, že i když děláte dobro, neznamená to,
Obrázek epizody Byli jsme naivní. Akcelerátor nám otevřel oči. Zakladatelé Nevyhasni o prvních krůčcích v nezisku.

Byli jsme naivní. Akcelerátor nám otevřel oči. Zakladatelé Nevyhasni o prvních krůčcích v nezisku.

12. 3. 2024

49 min

Obrázek epizody Hledáme preventivní řešení na velké problémy. Vedoucí oddělení sociálních inovací MPSV ČR o rozdělování veřejných prostředků.

Hledáme preventivní řešení na velké problémy. Vedoucí oddělení sociálních inovací MPSV ČR o rozdělování veřejných prostředků.

12. 2. 2024

41 min

Obrázek epizody Málo, ale kvalitně. Je pro mě důležité nedělat kompromisy. Zakladatelka značky Nila o růstu rodinného podniku.

Málo, ale kvalitně. Je pro mě důležité nedělat kompromisy. Zakladatelka značky Nila o růstu rodinného podniku.

12. 1. 2024

35 min

Obrázek epizody Chyba je krok na cestě k něčemu, co bude úspěšné. Jan Veselý z Inovační laboratoře o ekosystému podpory podnikavosti.

Chyba je krok na cestě k něčemu, co bude úspěšné. Jan Veselý z Inovační laboratoře o ekosystému podpory podnikavosti.

12. 12. 2023

31 min

Obrázek epizody Někoho, kdo bude pečovat o lidi, bych do týmu vzal mnohem dřív. Ředitel Elpidy Jiří Hrabě o dekádě v nezisku a o limitech sociálního podnikání.

Někoho, kdo bude pečovat o lidi, bych do týmu vzal mnohem dřív. Ředitel Elpidy Jiří Hrabě o dekádě v nezisku a o limitech sociálního podnikání.

12. 11. 2023

33 min

Obrázek epizody Máme moc měnit realitu. Rado Pittner z Ashoky o vyhledávání a podpoře vizionářů, kteří přepisují společenské normy.

Máme moc měnit realitu. Rado Pittner z Ashoky o vyhledávání a podpoře vizionářů, kteří přepisují společenské normy.

12. 10. 2023

41 min

Obrázek epizody Platforma vznikala o víkendech a dal jsem do ní všechny svoje peníze. Zakladatel digitálního odpadového tržiště Cyril Klepek o svém Ikigai.

Platforma vznikala o víkendech a dal jsem do ní všechny svoje peníze. Zakladatel digitálního odpadového tržiště Cyril Klepek o svém Ikigai.

12. 9. 2023

31 min

Obrázek epizody Nechci to prodat Rohlíku jako greenwashingový přívěsek. Ředitel Bezobalu Jiří Sedlák o zavírání svých všech prodejen.

Nechci to prodat Rohlíku jako greenwashingový přívěsek. Ředitel Bezobalu Jiří Sedlák o zavírání svých všech prodejen.

11. 8. 2023

35 min

Obrázek epizody Myslela jsem si, že jsem nezastupitelná. Mým napadům ale chybí energie. Zakladatelka Na ovoce o úspěšných kampaních i aktuální situaci.

Myslela jsem si, že jsem nezastupitelná. Mým napadům ale chybí energie. Zakladatelka Na ovoce o úspěšných kampaních i aktuální situaci.

20. 7. 2023

35 min

Obrázek epizody Na začátku jsme prodávali trávu pro kočky, dnes spolupracujeme s developery i hypermarkety. Jaká je Kokoza po dekádě společensky prospěšného podnikání?

Na začátku jsme prodávali trávu pro kočky, dnes spolupracujeme s developery i hypermarkety. Jaká je Kokoza po dekádě společensky prospěšného podnikání?

12. 6. 2023

34 min

Obrázek epizody Investice změnila naše přemýšlení. CEO H-edu Honza Šedo o tom, proč pro ně investice byla klíčová. V mnoha ohledech.

Investice změnila naše přemýšlení. CEO H-edu Honza Šedo o tom, proč pro ně investice byla klíčová. V mnoha ohledech.

12. 5. 2023

26 min

Obrázek epizody Dělám to pro sebe, je to seberozvojová terapie. Autorka blogu Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková o osvětě i monetizaci obsahu.

Dělám to pro sebe, je to seberozvojová terapie. Autorka blogu Děti jsou taky lidi Zdeňka Šíp Staňková o osvětě i monetizaci obsahu.

11. 4. 2023

40 min

Obrázek epizody Učili jsme se za pochodu, chyběla nám profesionální stránka. Kritickou zpětnou vazbu našla Justina Danišová v akcelerátoru.

Učili jsme se za pochodu, chyběla nám profesionální stránka. Kritickou zpětnou vazbu našla Justina Danišová v akcelerátoru.

12. 3. 2023

40 min

Obrázek epizody Díky grantům můžeme přinášet inovativní témata. Spoluzakladatelky Rethink Architecture o udržitelném podnikání i o tom, jak balancují mezi neziskem a komerčními projekty.

Díky grantům můžeme přinášet inovativní témata. Spoluzakladatelky Rethink Architecture o udržitelném podnikání i o tom, jak balancují mezi neziskem a komerčními projekty.

13. 2. 2023

33 min

Obrázek epizody Můj čas není nekonečný, nerozkrájím se. Podnikání psycholožky Vlaďky Bartákové vzrostlo díky webinářům. Pomáhá a přesto šetří své síly.

Můj čas není nekonečný, nerozkrájím se. Podnikání psycholožky Vlaďky Bartákové vzrostlo díky webinářům. Pomáhá a přesto šetří své síly.

12. 1. 2023

45 min

Obrázek epizody Cenu netvoříme podle nálad trhu, férová odměna pro dodavatele je pro nás zásadní. Zakladatelka Výdejny chutí o ekonomických, ekologických i sociálních aspektech svého podnikání.

Cenu netvoříme podle nálad trhu, férová odměna pro dodavatele je pro nás zásadní. Zakladatelka Výdejny chutí o ekonomických, ekologických i sociálních aspektech svého podnikání.

12. 12. 2022

28 min

Obrázek epizody Ta škálovatelnost je úžasná, můžete ovlivnit miliony lidí. Vývojem aplikace vás provedou autoři edukativní hry, která uspěla i v zahraničí.

Ta škálovatelnost je úžasná, můžete ovlivnit miliony lidí. Vývojem aplikace vás provedou autoři edukativní hry, která uspěla i v zahraničí.

12. 11. 2022

34 min

Obrázek epizody Granty svazují. Naše flexibilita je k nezaplacení. Sourozenci Hejzlarovi z Učitelnice o růstu projektu, který je dnes daleko za hranicemi jejich představ.

Granty svazují. Naše flexibilita je k nezaplacení. Sourozenci Hejzlarovi z Učitelnice o růstu projektu, který je dnes daleko za hranicemi jejich představ.

12. 10. 2022

35 min

Obrázek epizody Zůstaňte sami sebou a jděte do toho naplno. Bezmála dvě desítky společensky prospěšných podnikatelů o svých začátcích v byznysu.

Zůstaňte sami sebou a jděte do toho naplno. Bezmála dvě desítky společensky prospěšných podnikatelů o svých začátcích v byznysu.

5. 7. 2022

12 min

Obrázek epizody Díky projektům, které podporuji, se svět stává lepším místem. Sociální inovátor Karel Janeček o zisku, který nemusí být jen finanční.

Díky projektům, které podporuji, se svět stává lepším místem. Sociální inovátor Karel Janeček o zisku, který nemusí být jen finanční.

21. 6. 2022

22 min

Obrázek epizody Prodávat zboží a prodávat sebe, to jsou dvě naprosto odlišné disciplíny. Lilia Khousnoutdinova o benefitech online podnikání.

Prodávat zboží a prodávat sebe, to jsou dvě naprosto odlišné disciplíny. Lilia Khousnoutdinova o benefitech online podnikání.

7. 6. 2022

24 min

Obrázek epizody Evaluace je nastavování zrcadla. A pomáhá v hledání lepšího řešení. Bára Komberec Novosadová o dopadu, který nemusí být jen pozitivní.

Evaluace je nastavování zrcadla. A pomáhá v hledání lepšího řešení. Bára Komberec Novosadová o dopadu, který nemusí být jen pozitivní.

24. 5. 2022

20 min

Obrázek epizody I manažer může být sám sebou. Michal Beránek o proměně z ředitele na autentického leadra.

I manažer může být sám sebou. Michal Beránek o proměně z ředitele na autentického leadra.

10. 5. 2022

28 min

Obrázek epizody Sbírku otevíráme až na posledním místě. Expert na crowdfunding Čestmír Horký nejen o formách dárcovství.

Sbírku otevíráme až na posledním místě. Expert na crowdfunding Čestmír Horký nejen o formách dárcovství.

26. 4. 2022

28 min

Obrázek epizody Neziskovku řídím jako jakoukoliv jinou firmu. Úspěšná manažerka Babeta Schneiderová kombinuje byznysové přístupy se světem dobročinnosti.

Neziskovku řídím jako jakoukoliv jinou firmu. Úspěšná manažerka Babeta Schneiderová kombinuje byznysové přístupy se světem dobročinnosti.

12. 4. 2022

26 min