Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody STUDENTSKÁ TVORBA: NA VLNÁCH ZVUKU II.

audio JAMU

JAMU

Umění

STUDENTSKÁ TVORBA: NA VLNÁCH ZVUKU II.

Obrázek epizody STUDENTSKÁ TVORBA: NA VLNÁCH ZVUKU II.

Poslechněte si podcast

13. 2. 2024

34 min

Vítejte u poslechu druhého dílu zvukových příběhů studentů prvních ročníků oborů Rozhlasové a televizní dramaturgie a scenáristiky a Audiovizuální tvorby a divadla. Dneska nás čekají další čtyři zvukové miniatury. Tak se pohodlně usaďte, začínáme!

V tomto díle se můžete těšit na zvukový valčík, propršený den, trénování na baskytaru, ale také napínavou cestu vlakem. A tou taky začneme. Jako první si poslechneme audio příběh studentky ATD Adély Kafoňkové (01:05). O tom, co to vlastně natočila, si s ní popovídal Daniel Kuchař (4:23). Příjemný poslech.

U studentů ATD ještě chvíli zůstaneme, neboť teď nás čeká dílo Kláry Prchalové (od 9:18), se kterou si o procesu tvorby popovídal Martin Chmelík (12:02).

Teď se přesuneme na ateliér RTDS, ze kterého pochází Adéla Ryvolová, autorka dalšího audio příběhu. Ten nese název Rainy Day (od 14:58). O tom, jak se Adéle natáčel, si s ní popovídala její spolužačka Kristýna Fantová (22:04).

Ovšem nejen chůze venku či déšť mají své charakteristické zvuky. Uvažovali jste někdy nad tím, jak zní tanec? Studentka audiovize Barbora Kučerová ano, a odpověď se pokusila přinést ve své audiostory s názvem Vydechnutí (od 26:07). O procesu tvorby ji vyzpovídala Tereza Panocová (29:54).

A s valčíkem v našich myslích se dneska také rozloučíme. Pokud vás zajímá studentská tvorba, už teď se můžete těšit na třetí díl z naší trilogie – i příště se totiž zaměříme na zvukové příběhy z pera prváků ATD a RTDS. Díky moc za poslech a kdybyste nám chtěli něco vzkázat, či třeba v tomto podcastu uvést i vlastní tvorbu, nebojte se nám ozvat na FB či IG. Díky, mějte se krásně a u příštího dílu zase na slyšenou!