Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Co s beztrestností rozhodčích? A kdo jsou nejlepší gólmani Premier League?

Angličan

Seznam Zprávy

Sport

Co s beztrestností rozhodčích? A kdo jsou nejlepší gólmani Premier League?

Obrázek epizody Co s beztrestností rozhodčích? A kdo jsou nejlepší gólmani Premier League?

Poslechněte si podcast

2. 3. 2021

1 hod 18 min

O epizodě podcastu

Rozhodčí v Premier League si svými minelami zase řekli o nežádoucí pozornost. Fotbalová veřejnost se ptá, jak dlouho ještě absolutní ochrana sudích bude trvat. Podcastu Angličan už taky došla trpělivost a navrhuje inovaci.

Nulová transparentnost, nulová komunikace, nulové povědomí veřejnosti o případných trestech vůči chybujícím mužům (i ženám) s píšťalkou. „Fotbaloví rozhodčí, kteří pískají Premier League, žijí ve slonovinové věži. Měla by se nastavit alespoň nějaká jejich odpovědnost,“ vyzývá v novém vydání Angličana jeho autor Jiří Hošek. Brankář Václav Hladký, který chytá anglickou League Two za Salford, se přidává: „Ochrana rozhodčích v Anglii už nemůže být větší.“

V centru pozornosti se o víkendu ocitl zkušený sudí Lee Mason, který v duelu West Bromwiche s Brightonem hostům neuznal gól dosažený z rychle rozehraného přímého kopu. Vzápětí ovšem branku uznal, aby ji pak definitivně neuznal. „Je to příšerné rozhodnutí. Ať Mason předstoupí před tisk a vysvětlí to, jako tady stojím já. Ať ozřejmí svůj pohled na věc. Ale to on nikdy neudělá, schovává se ve své bublině,“ prohlásil na adresu sudího kapitán Seagulls a střelec kontroverzní branky Lewis Dunk.

Druhý host této epizody podcastu, autor facebookového profilu Football Fanatic's Mikoláš Tuček by se velmi přimlouval za to, aby rozhodčí po zápase alespoň předstoupili před novináře, jako to v případě sporných situací už někdy činí hlavní sudí i obsluha VARu v tuzemské Fortuna lize. „Žijeme v době, kdy se brutálně a do detailu obnažují chyby hráčů, trenérů nebo nás novinářů. Není možné, aby se rozhodčí v Premier League nezačali alespoň nějakým způsobem zodpovídat. Teď se rozjíždí nová kampaň na podporu rozhodčích, kterým mají hráči při nástupu na plochu tleskat. Až Lee Mason přijde na trávník za aplausu fotbalistů, bude to znít hodně hodně ironicky,“ dodává Hošek.

V Angličanovi se samozřejmě také analyzoval senzační postup Slavie v Evropské lize přes Leicester i šance sešívaných před osmifinálovým kláním s glasgowskými Rangers. Václav Hladký, který ve Skotsku úspěšně působil, varuje před silou klubu, který trénuje slavný Steven Gerrard. „Oni hrají skoro pořád 4-3-3. Myslí většinou jen na hru dopředu. Ve skotské nejvyšší soutěži nemají letos konkurenci, ale už loni hráli na evropské scéně výborně. Navíc se Rangers budou moci na dvojzápas se Slávií plně koncentrovat,“ upozorňuje český gólman se službách Salfordu, který v Premier League fandí Chelsea.

Trio Hošek, Hladký, Tuček podrobně rozebralo, jaké atributy musí mít dnes špičkový gólman v Premier League, i to, kudy vede pro mladé a talentované české gólmany nejlepší cesta do nejdražší a nejlepší ligy světa. Přišla řeč také to, kdo by měl na fotbalovém Euru hájit branku českého týmu. Zatímco Václav Hladký stále věří Tomáši Vaclíkovi, Mikoláš Tuček nabídl argumenty na podporu slávisty Ondřeje Koláře. Jiří Hošek se nepřiklonil k ani jedné ze stran a podpořil třetího adepta, Jiřího Pavlenku.

Kdo jsou momentálně nejlepší brankáři nejvyšší anglické soutěže podle Václava Hladkého? A co si hosté Angličana myslí o nadcházejícím manchesterském derby nebo renesanci Garetha Balea? Poslechněte si celou epizodu fotbalového podcastu Seznam Zpráv!


————————————

  • Angličanje fotbalový podcast Jiřího Hoška (@hosekj) a jeho přátel věnovaný čistě Premier League. Vychází každé úterý v poledne.
  • Další podcasty, ale taky články, komentáře a videa najdete na zpravodajském serveru Seznam Zprávy. Poslouchejte násna webunebo ve vaší oblíbené podcastové aplikaci.
  • Vaše názory, návrhy, otázky, stížnosti nebo pochvaly můžete posílat najiri.hosek@sz.cznebo na@PodcastAnglican.
  • Sledujte @SeznamZpravy na sociálních sítích:Twitter//Facebook//Instagram.
  • Seznam Zprávy jsou zdrojem původních informací, nezávislé investigace, originální publicistiky.

Popis podcastu

Fotbalový podcast Jiřího Hoška. S pravidelnými hosty Luďkem Mádlem, Karlem Häringem, Jaromírem Bosákem nebo Jindřichem Šídlem. Výhradně o Premier League. Každé úterý na Seznam Zprávách.