Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody S2 - 4. díl: Carbon budget je číslo nikoliv ideologie

Amundi Investiční myšlenky

Amundi Investiční myšlenky

Byznys

S2 - 4. díl: Carbon budget je číslo nikoliv ideologie

Obrázek epizody S2 - 4. díl: Carbon budget je číslo nikoliv ideologie

Poslechněte si podcast

28. 11. 2022

54 min

Rozhovor s Petrem Šimčákem v podcastu "Finančně gramotní", kde Petr vysvětlí rozdíly a hloubku mezi ESG, SRI, impact investing a další. V úvodu jsou vyzdvihnuty 2 nejčastější mýty o ESG investování a jejich vysvětlení, jako například "s ESG přicházím o výnosy" nebo že "ESG je jen módní trend". Klíčovou myšlenkou je však samotný "carbon budget" pro naše klima. Nejedná se o pouhou ideologii zvyšujících se emisí, ale o prosté číselné vyjádření jak můžeme hospodařit s emisemi na Zemi v následujících letech, a kolik nám ještě zbývá k jeho vyčerpání. Upozornění: Marketingová komunikace. Cílový trh produktu nemusí odpovídat cílovému trhu zákazníka a ten se může nacházet mimo cílový trh nebo v negativním cílovém trhu. Cílový trh lze vyhodnotit až na základě informací poskytnutých zákazníkem distributorovi produktu.

Popis podcastu

V Investičních myšlenkách Vám Petr Šimčák srozumitelnou řečí přináší to nejdůležitější z finančních trhů a světa investování. Ocení jej finanční odborníci i investorská veřejnost.