Stále více SVJ má problém najít ve svých řadách někoho, kdo je ochotný vykonávat funkci předsedy nebo člena statutárního orgánu. Často se proto obrací na jednotlivce nebo organizace, které funkci předsedy statutárního orgánu SVJ vykonávají profesionálně. V mnoha případech ale nemají ani představu, jak takový najatý profesionál funguje, kolik stojí, jaké má pravomoci nebo jak si i s externím profesionálem zajistit nad svým SVJ dostatečnou kontrolu.
Čím dál častěji mají SVJ problém najít členy ochotné pracovat ve statutárních orgánech společnosti. Práce ve výboru je nevděčná, špatně ohodnocená, zato plná osobní zodpovědnosti. Nelze se tedy divit, že si mnoho domů najímá externisty, kteří tuto práci za úplatu převezmou. Členství ve výboru SVJ a případnému předání pravomocí profesionálnímu předsedovi se budeme věnovat na našem třetím podzimní webináři s Mgr. Martinem Krohem, předsedou SBD Praha.
Podcasty z webinářů Akademie pro bytové domy pro statutární orgány společenství vlastníků, bytová družstva, obyvatele bytových domů a správce.