Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Polévka pro kočku. Výrobce krmiv popisuje, jak se proměnily chutě mazlíčků

Agenda

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Byznys

,

Podnikání

,

Byznys zprávy

Polévka pro kočku. Výrobce krmiv popisuje, jak se proměnily chutě mazlíčků

Obrázek epizody Polévka pro kočku. Výrobce krmiv popisuje, jak se proměnily chutě mazlíčků

Poslechněte si podcast

10. 6. 2024

23 min

O epizodě podcastu

Společnost Vafo miliardáře Pavla Boušky patří mezi největší evropské výrobce krmiv. Teď chce prorazit i za oceánem. „Píšeme teď strategii Vafo 2030 a bezpochyby je v této strategii Severní Amerika,“ říká Bouška v rozhovoru pro SZ.

Český výrobce krmiv Vafo hlásí rekordní rok, co se obratu týče. Ten dosáhl půl miliardy eur (přes 12 miliard korun), zisk však zůstal na stejné úrovni jako loni, zhruba 490 milionů korun.

„Loňský rok u nás byl velmi úspěšný z hlediska obratu, nicméně hospodářský výsledek už zas tak úspěšný nebyl. Nestabilita na straně nákladů se projevila i na finálním hospodářském výsledku,“ říká v pořadu Agenda SZ Byznys majitel Vafa Pavel Bouška. Upozorňuje, že zatímco na krmivu jako takovém lidé nešetří, u pamlsků, které tvoří podstatnou část prodejů, případně u vodítek už se snaha Čechů ušetřit projevila.

Celkově podle Boušky nejvíc utrácejí majitelé psů. „Je to jednoduchá logika. Pes je větší a stravy potřebuje daleko víc,“ vysvětluje. I Vafo jako firma je dnes výrazně úspěšnější v kategorii psů. „V psech patříme k neúspěšnějším firmám v Evropě. V kočkách máme ještě rezervy, máme se kde zlepšovat,“ dodává Bouška. Firma tak plánuje rozšířit nabídku krmiv, obměnit tým a přinést do něj nové myšlenky, případně koupit firmu, která se kočičími krmivy zabývá.

  • Agenda. Rozhovory s top lídry českého byznysu, zakladateli firem, odborníky. Čtvrthodinka o byznysu z první ruky.
  • Každý všední den na SZ Byznys a ve všech podcastových aplikacích.
  • Odebírejte na Podcasty.cz , Apple Podcasts nebo Spotify .
Společnost Vafo miliardáře Pavla Boušky patří mezi největší evropské výrobce krmiv. Teď chce prorazit i za oceánem. „Píšeme teď strategii Vafo 2030 a bezpochyby je v této strategii Severní Amerika,“ říká Bouška v rozhovoru pro SZ.Český výrobce krmiv Vafo hlásí rekordní rok, co se obratu týče. Ten dosáhl půl miliardy eur (přes 12 miliard korun), zisk však zůstal na stejné úrovni jako loni, zhruba 490 milionů korun.„Loňský rok u nás byl velmi úspěšný z hlediska obratu, nicméně hospodářský výsledek už zas tak úspěšný nebyl. Nestabilita na straně nákladů se projevila i na finálním hospodářském výsledku,“ říká v pořadu Agenda SZ Byznys majitel Vafa Pavel Bouška. Upozorňuje, že zatímco na krmivu jako takovém lidé nešetří, u pamlsků, které tvoří podstatnou část prodejů, případně u vodítek už se snaha Čechů ušetřit projevila.Celkově podle Boušky nejvíc utrácejí majitelé psů. „Je to jednoduchá logika. Pes je větší a stravy potřebuje daleko víc,“ vysvětluje. I Vafo jako firma je dnes výrazně úspěšnější v kategorii psů. „V psech patříme k neúspěšnějším firmám v Evropě. V kočkách máme ještě rezervy, máme se kde zlepšovat,“ dodává Bouška. Firma tak plánuje rozšířit nabídku krmiv, obměnit tým a přinést do něj nové myšlenky, případně koupit firmu, která se kočičími krmivy zabývá.Agenda. Rozhovory s top lídry českého byznysu, zakladateli firem, odborníky. Čtvrthodinka o byznysu z první ruky.Každý všední den na SZ Byznys a ve všech podcastových aplikacích.Odebírejte na Podcasty.cz, Apple Podcasts nebo Spotify.