Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Milan Kratina (Accolade): Sklady se v Česku staví jako o závod. I tak jich není dost a firmy se perou

Milan Kratina (Accolade): Sklady se v Česku staví jako o závod. I tak jich není dost a firmy se perou

Obrázek epizody Milan Kratina (Accolade): Sklady se v Česku staví jako o závod. I tak jich není dost a firmy se perou

Poslechněte si podcast

25. 5. 2022

12 min

O epizodě podcastu

V Česku se staví rekordní množství hal a průmyslových zón. Přesto podle investora Accolade, který se na prémiové zóny zaměřuje, není trh nasycený. Obsazenost hal je vysoká a tomu odpovídají ceny, které rostly za dva roky skokově.

Skupina Accolade 47. nejbohatšího Čecha Milana Kratiny investuje do průmyslových parků v šesti zemích Evropy. Pronajímá je světovým značkám z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V Česku je investorem například nové robotizované haly pro Amazon v Kojetíně, kterou chce předat v létě.


Ochlazení trhu a menší zájem o nové sklady a průmyslové haly zatím nepociťují. Podle zakladatele holdingu je to dáno tím, že trh je ve velkém skluzu.

„Hlavně v Česku, kde se stavět v podstatě nedá. Staví se zóny, které byly připraveny desítky let zpátky. Dluh z minulosti je velký. Je tady potřeba firem růst, ať už vyrábějí, skladují, nebo jsou to hráči e-commerce. Já bych to přirovnal k bytům. Do Prahy se taky pořád stěhují další lidé,“ říká v Agendě SZ Byznys Milan Kratina.


Obtíže jsou podle stavařů a investorů dlouhodobě kvůli zdlouhavým vydáváním stavebních povolení a složitým zákonům. A odkladu novely stavebního zákona.

  • Agenda. Rozhovory s top lídry českého byznysu, zakladateli firem, odborníky. Čtvrthodinka o byznysu z první ruky.
  • Každý všední den na SZ Byznys a ve všech podcastových aplikacích.
  • Odebírejte na Podcasty.cz , Apple Podcasts nebo Spotify .

V Česku se staví rekordní množství hal a průmyslových zón. Přesto podle investora Accolade, který se na prémiové zóny zaměřuje, není trh nasycený. Obsazenost hal je vysoká a tomu odpovídají ceny, které rostly za dva roky skokově.

Popis podcastu

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.