Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Češi pracovali na stát 162 dní. Ode dneška vydělávají na sebe

Agenda

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Byznys

,

Podnikání

,

Byznys zprávy

Češi pracovali na stát 162 dní. Ode dneška vydělávají na sebe

Obrázek epizody Češi pracovali na stát 162 dní. Ode dneška vydělávají na sebe

Poslechněte si podcast

11. 6. 2024

21 min

O epizodě podcastu

Dnes je den daňové svobody. Ode dneška pracujeme na sebe a už ne na stát, spočítal Liberální institut. Na stát lidé vydělávali celkem 162 dní, loni to bylo o dva dny více. Před pandemií to naopak bylo o dva týdny méně.

Podle výpočtu Liberálního institutu za každých 20 000 Kč, které si lidé nechají pro vlastní spotřebu, stát přerozdělí dalších 15 785 Kč.

Podle šéfa Liberálního institutu Martina Pánka jde o nadprůměrnou míru přerozdělování. „Je to horší než průměr zemí OECD. Jsme pět dní za ním,“ říká v Agendě SZ Byznys .

Celkem 44 procent příjmů tak průměrný Čech pošle státu, 56 procent příjmů mu zůstane v kase. Každý však daňovou zátěž pocítí jinou měrou, upozorňuje Pánek.

„Kdo je zaměstnaný na hlavní pracovní poměr, tak platí vysoké daně. Kdo je OSVČ , platí nižší daně, důchodce platí ještě nižší daně. Ale daně jsou pro každého individuální. Záleží na tom, kolik spoříte, kolik vykouříte cigaret, kolik projezdíte benzinu, všechny ty věci jsou zatížené jinou daní .“

  • Agenda. Rozhovory s top lídry českého byznysu, zakladateli firem, odborníky. Čtvrthodinka o byznysu z první ruky.
  • Každý všední den na SZ Byznys a ve všech podcastových aplikacích.
  • Odebírejte na Podcasty.cz , Apple Podcasts nebo Spotify .
Dnes je den daňové svobody. Ode dneška pracujeme na sebe a už ne na stát, spočítal Liberální institut. Na stát lidé vydělávali celkem 162 dní, loni to bylo o dva dny více. Před pandemií to naopak bylo o dva týdny méně.Podle výpočtu Liberálního institutu za každých 20 000 Kč, které si lidé nechají pro vlastní spotřebu, stát přerozdělí dalších 15 785 Kč.Podle šéfa Liberálního institutu Martina Pánka jde o nadprůměrnou míru přerozdělování. „Je to horší než průměr zemí OECD. Jsme pět dní za ním,“ říká v Agendě SZ Byznys.Celkem 44 procent příjmů tak průměrný Čech pošle státu, 56 procent příjmů mu zůstane v kase. Každý však daňovou zátěž pocítí jinou měrou, upozorňuje Pánek.„Kdo je zaměstnaný na hlavní pracovní poměr, tak platí vysoké daně. Kdo je OSVČ, platí nižší daně, důchodce platí ještě nižší daně. Ale daně jsou pro každého individuální. Záleží na tom, kolik spoříte, kolik vykouříte cigaret, kolik projezdíte benzinu, všechny ty věci jsou zatížené jinou daní.“Agenda. Rozhovory s top lídry českého byznysu, zakladateli firem, odborníky. Čtvrthodinka o byznysu z první ruky.Každý všední den na SZ Byznys a ve všech podcastových aplikacích.Odebírejte na Podcasty.cz, Apple Podcasts nebo Spotify.