
Aleš Malenka (Savencia): Další zdražení potravin. Budou o třetinu dražší než začátkem roku

O epizodě podcastu
Mlékárenské výrobky čeká další zdražení - firmy už přitom naráží na cenový strop a hledají cesty jak dál. Řešením je kromě úsporných opatření ve firmě i zmenšování výrobků.
Cenovou smršť, která se letos strhla v obchodech nepamatují řetězce, ani sami dodavatelé. Podzimní zdražování - alespoň v segmentu mléčných výrobků - přitom zákazníky teprve čeká.
„Nemohu mluvit za všechny výrobce, ale očekáváme, že na konci roku mohou být ceny o 30 procent vyšší než tomu bylo v prosinci roku 2021,“ říká v rozhovoru pro SZ Byznys Aleš Malenka, generální ředitel sýrařské a mlékárenské společnosti Savencia, která má ve svém portfoliu výrobky jako jsou Pribináček, Apetito či Sedlčanský Hermelín.
„Výrobcům nezbývá nic jiného, než zdražit. Ten růst nejenom energií, ale všech vstupů obecně je tak enormní, že jiná možnost není. Pro řadu firem by zůstat na těch stávajících cenách bylo likvidační a to nelze ustát,“ dodává Malenka.
- Agenda. Rozhovory s top lídry českého byznysu, zakladateli firem, odborníky. Čtvrthodinka o byznysu z první ruky.
- Každý všední den na SZ Byznys a ve všech podcastových aplikacích.
- Odebírejte na Podcasty.cz , Apple Podcasts nebo Spotify .
Mlékárenské výrobky čeká další zdražení - firmy už přitom naráží na cenový strop a hledají cesty jak dál. Řešením je kromě úsporných opatření ve firmě i zmenšování výrobků.
Popis podcastu
Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.