Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Diskuse předsedů politických stran před volbami do Senátu

Aby bylo jasno - rozhovory

Aby bylo jasno

Zpravodajství

Diskuse předsedů politických stran před volbami do Senátu

Obrázek epizody Diskuse předsedů politických stran před volbami do Senátu

Poslechněte si podcast

22. 9. 2022

1 hod 1 min

Vítejte u Aby bylo jasno. Tento týden proběhne první kolo voleb do třetiny Senátu. Své zástupce posílá do voleb pět desítek stran, hnutí a koalic. Veřejnoprávní Česká televize, která má podle zákona za úkol „poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů,“ pořádá den před volbami Superdebatu, do které bude pozváno pouze sedm zástupců politických stran a hnutí, které jsou zastoupeny v Poslanecké sněmovně. Hlasy reprezentantů více než milionu voličů, které zůstaly mimo Poslaneckou sněmovnu, nezazní.   ABY BYLO JASNO proto pořádá předvolební debatu s předsedy tří politických stran a hnutí, které do senátních voleb vysílají své zástupce nejméně ve čtyřech obvodech.   Naše pozvání přijala předsedkyně Komunistické strany Čech a Moravy europoslankyně Kateřina Konečná. Komunisté vysílají do voleb osm kandidátů. KSČM neobhajuje v těchto volbách žádný mandát a nemá v horní komoře Parlamentu České republiky žádného senátora.  Druhým hostem je předseda strany Právo Respekt Odbornost (PRO) pan Jindřich Rajchl. PRO posílá do senátních voleb sedm kandidátů, například energetického experta Ivana Noveského nebo právníka Tomáše Nielsena, který v Jihlavě vyzve současného předsedu Senátu za ODS Miloše Vystrčila. Ani PRO neobhajuje žádný mandát a nemá v Senátu svého zástupce.  Třetí stranou, která přijala naše pozvání, je Strana svobodných občanů v čele s panem Liborem Vondráčkem. Svobodní posílají do voleb čtyři kandidáty a podporují dalších sedm kandidátů – včetně senátorů za ODS nebo hnutí STAN. Strana svobodných občanů také neobhajuje žádný mandát a má v současnosti jednoho senátora, Jaroslava Chalupského, který vstoupil do senátního klubu ODS–TOP 09.  A o čem dnes budeme hovořit?  Jaké jsou největší chyby Fialovy vlády? Jak snížit ceny energií? Co by mělo přijít po demisi vlády? A co chtějí strany v Senátu dosáhnou? Dejme slovo hostům.

Popis podcastu

Moderátorka Jana Bobošíková, analytička Hana Lipovská a hosté, kteří by měli být slyšet. Nepřesvědčujeme. Informujeme. Jsme #freespeechabsolutist