Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Programme 1: suppose... what if

A Phrase a Minute – Angličtina Youradio Talk

Youradio Talk

Rádio Zet

Osobní rozvoj

Programme 1: suppose... what if

Obrázek epizody Programme 1: suppose... what if

Poslechněte si podcast

19. 8. 2019

4 min

Pomocí výrazů suppose a what if navrhujeme. Oba odpovídají zhruba českému: co kdyby. V angličtině není potřeba podmiňovací způsob. MAN: My mother wants to come and visit us. WOMAN: Suppose we invite her for the weekend? MAN: But we’ve been planning to spend the weekend away. WOMAN: What if we invite your mother this coming weekend and go away the week after? Suppose we invite her for the weekend? Tak co kdybychom ji pozvali na víkend? to suppose považovat, předpokládat suppose we invite her? co kdybychom ji pozvali....? to spend strávit what if we invite her? tak co ji pozvat? go away jet ven Po suppose i po what if následuje sloveso v přítomném čase. Dá se také použít minulý čas: What if we invited her - ale potom takový návrh není tak jednoznačný, tak rozhodný (jako byste říkali: to byl jen takový nápad).

Popis podcastu

Anglické obraty a fráze - naučte se, procvičte a zautomatizujte si jejich užívání. Správně vyjádříte přesně to, co potřebujete.