
Vláda + summit NATO − prezident = kompetenční žaloba
Premiér Andrej Babiš oznámil, že prezident Petr Pavel nebude součástí české delegace na červencovém summitu NATO v Ankaře. Prezident už dříve řekl, že by takové rozhodnutí považoval za zásah do svých ústavních pravomocí reprezentovat coby hlava státu zemi navenek, a avizoval připravenost obrátit se s kompetenční žalobou na Ústavní soud. Jaké konsekvence to může mít pro celý politický systém?
Host: Josef Mlejnek - politolog z Institutu politologických studií FSV UK
Článek a další informace najdete na webu Seznam Zprávy
Sledujte nás na sociálních sítích X , Instagram , Threads nebo Bluesky . Náměty a připomínky nám můžete psát na e-mail zaminutusest@sz.cz
