Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Putin versus oligarchové

5:59

Seznam Zprávy

Zpravodajství

,

Denní zprávy

Putin versus oligarchové

Obrázek epizody Putin versus oligarchové

Poslechněte si podcast

11. 5. 2022

27 min

Soužití ruské podnikatelské elity s Putinovým režimem zasadila válka Ukrajině povážlivé trhliny. Vůči Kremlu míří sice ojedinělé, přesto ale kritické výhrady. Je v klimatu, které v Rusku vládne, jakákoli známka odporu možná? Co za ni oligarchy může čekat? Schyluje se mezi Putinem a finančními magnáty k rozkolu? A jaké může mít důsledky?


Host: Catherine Belton - novinářka, autorka knihy Putinovi lidé

Čtení k tématu:

  • Během dvou měsíců, které uplynuly od ruské invaze na Ukrajinu, se mlčení tamních elit začalo tříštit . Někteří z nich jsou ochotni popsat, kam až prezident Putin Rusko zavedl. Mluví anonymně, protože se bojí jeho odplaty.
  • I když má sankční seznam ruských oligarchů přes tisíc jmen, chybí v něm ruští podnikatelé s českou stopou . Podle ministra zahraničních věcí Jana Lipavského navrhne Česká republika jedno jméno v rámci šestého sankčního balíčku Evropské unie.

Článek k dnešnímu podcastu a další informace najdete na webu Seznam Zprávy


Sledujte nás na sociálních sítích Twitter a Instagram . Náměty a připomínky nám můžete psát na e-mail zaminutusest@sz.cz