Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Putin versus oligarchové

5:59

Seznam Zprávy

Zpravodajství

Putin versus oligarchové

Obrázek epizody Putin versus oligarchové

Poslechněte si podcast

11. 5. 2022

27 min

Soužití ruské podnikatelské elity s Putinovým režimem zasadila válka Ukrajině povážlivé trhliny. Vůči Kremlu míří sice ojedinělé, přesto ale kritické výhrady. Je v klimatu, které v Rusku vládne, jakákoli známka odporu možná? Co za ni oligarchy může čekat? Schyluje se mezi Putinem a finančními magnáty k rozkolu? A jaké může mít důsledky?


Host:Catherine Belton- novinářka, autorka knihy Putinovi lidé

Čtení k tématu:

  • Během dvou měsíců, které uplynuly od ruské invaze na Ukrajinu, semlčení tamních elit začalo tříštit. Někteří z nich jsou ochotni popsat, kam až prezident Putin Rusko zavedl. Mluví anonymně, protože se bojí jeho odplaty.
  • I když má sankční seznam ruských oligarchů přes tisíc jmen, chybí v němruští podnikatelé s českou stopou.Podle ministra zahraničních věcí Jana Lipavského navrhne Česká republika jedno jméno v rámci šestého sankčního balíčku Evropské unie.

Článek k dnešnímu podcastu a další informacenajdete na webuSeznam Zprávy


Sledujte nás na sociálních sítíchTwitteraInstagram. Náměty a připomínky nám můžete psát na e-mailzaminutusest@sz.cz

Popis podcastu

Jedno zásadní téma každý všední den. To nejdůležitější dění v Česku, ve světě, ekonomice, sportu i kultuře optikou Seznam Zpráv.