Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #5 LEGALIZACE je nevyhnutelná. Musíme ale ještě pár let bojovat // Robert Veverka - konopný expert

4D Pavla Šímy

Pavel Šíma

Společnost

#5 LEGALIZACE je nevyhnutelná. Musíme ale ještě pár let bojovat // Robert Veverka - konopný expert

Obrázek epizody #5 LEGALIZACE je nevyhnutelná. Musíme ale ještě pár let bojovat // Robert Veverka - konopný expert

Poslechněte si podcast

9. 3. 2021

2 hod 33 min

Nálada ve společnosti ohledně legalizace užívání konopí se s postupem času uvolňuje. OSN loni marihuanu vyřadilo ze seznamu tvrdých drog, desítky států dekriminalizují její rekreační užívání.

V České republice ale stigmatizace uživatelů konopí trvá. Stát zatím legislativně nereaguje na změnu nálady ve společnosti a mnohdy mrhá časem a energií represivních složek při novodobých honech na čarodějnice. V rukách zákona pak končí s nepřiměřeně vysokými tresty lidé, kteří si mnohdy užíváním konopí jen chtěli ulevit od bolesti.

Při tom některé státy vnímají i finanční potenciál a od legalizace produkce konopí si slibují vítané příspěvky do státní kasy. Dekriminalizace rekreačního užívání prokazatelně rozpočtu státu ulevuje, protože kuřáci či drobní pěstitelé nemusí být vyšetřováni a nekončí ve vazbě.

 

Čtvrtý rozměr pohledu na démonizaci a vyžadovanou dekriminalizaci marihuany rozebírá Pavel Šíma s odborníkem na legalizaci konopí Robertem Veverkou. 

 

***

 

--Patroni této epizody--

 

***

 

Zavětřili jste v mediálním světě bullshit? Dejte nám vědět na

 

Nenatáčíme jedno líbivé téma za druhým, na každé epizodě bušíme několik dní až týdnů.

Pokud naši snahu chcete podpořit, najdete 4D na Patreonu.

 

Poslouchejte nás: 

Kontakt: 4D@pavelsima.cz

Popis podcastu

WAKE UP, lidi! Další podcast se „zajímavými hosty“ slyšet nepotřebujete. Cesta ven z marketingového bullshitu médií a socek je jinde. 4D demaskuje a láme mainstreamové narativy dnešní fluidní doby, kde pravda umřela a svobody se defenestrují. Podcastový veterán Pavel Šíma vrací do éteru dlouhé kultivované debaty s cílem ukázat čtvrtý - často nediskutovaný a potlačovaný rozměr zásadních témat. Vymotáme se z matrixů jeden za druhým. Episodu za episodou. Než nás AI a fake news sežerou.