Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

Obrázek epizody #17 Bohuslava Kráčmarová: Od biochemické laborantky po režii opery

Národní divadlo moravskoslezské

Národní divadlo moravskoslezské

Kultura

#17 Bohuslava Kráčmarová: Od biochemické laborantky po režii opery

Obrázek epizody #17 Bohuslava Kráčmarová: Od biochemické laborantky po režii opery

Poslechněte si podcast

14. 1. 2022

26 min

Bohuslava Kráčmarová pochází z Ostravy, kde po maturitě na gymnáziu v Ostravě-Zábřehu absolvovala bakalářské studium na zdravotně sociální fakultě Ostravské univerzity. V roce 2001 byla promována v oboru operní režie na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Poté začala pracovat v Národním divadle moravskoslezském jako asistentka režie a zároveň inspicientka souboru opery. Působí také jako inspicientka baletu NDM. Má za sebou několik vlastních režií (La traviata, Národní divadlo moravskoslezské 2018; Tosca, Slezské divadlo v Opavě 2005) a pedagogickou praxi.

 

Během jednoho operního večera ovlivní Bohunka, jak jí v divadle všichni říkáme, život tisícovce lidí. Jak je to možné? Poslouchejte podcast NDM!

 

Popis podcastu

Vítejte na vlnách podcastu Národního divadla moravskoslezského! Režiséři, choreografové, umělci i dění za oponou exkluzivně v rozhovorech, které pro vás budeme pravidelně připravovat.